Lidl - jedna z największych sieci dyskontów w Europie

Lidl - jedna z największych sieci dyskontów w Europie

Linki sponsorowane:

Lidl to jedna z najlepiej prosperujących w Europie sieci dyskontów przemysłowo spożywczych. W ofercie Lidla klienci każdego dnia znajdują produkty, które potrzebne są im do życia codziennego, takie jak świeże pieczywo, warzywa, owoce, mięso, wędliny, nabiał, produkty zbożowe, przetwory, mrożone gotowe dania, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego, odzież i wiele innych. Jaką historię niesie ze sobą ta sieć sklepów?

Historia Lidla sięga 30-tych lat, gdy w Szwabii otworzono firmę, która nazywała się Lebensmittel-Sortimentsgroßhan­dlung. W latach 70-tych otworzono pierwsze sklepy, które znajdowały się w okolicach Ludwigshafen. Później sieć zaczęła rozrastać się coraz bardziej. W latach 80-tych sklepy zaczęły powstawać w Niemczech. Już w latach 90-tych powstawać zaczęły sklepy w innych krajach Europy, przykładowo Belgi, Holandii, Czechach. Aktualnie Lidl posiada jeszcze sklepy w takich krajach jak np. Włochy, Hiszpania, Polska, Słowacja. Firma świetnie wykorzystuje swoją tradycję i doświadczenie, dzięki czemu wciąż osiąga jeszcze większe sukcesy i prestiż.

Lidl - jedna z największych sieci dyskontów w Europie (http://blog.mapahandlu.pl)

Lidl osiągnął popularność głównie dzięki temu, że głównym punktem filozofii firmy jest dbanie o zadowolenie klienta. Oferta Lidla jest nie tylko rozmaita i oryginalna. Klienci w Lidlu znajdą produkty, których kupić nie można w żadnej innej sieci sklepów. Odznaczają się one niezwykle wysoką jakością. Znajdziemy wśród nich wiele produktów regionalnych, adekwatnych do miejsca w którym sklep się znajduje. Lidl to nie tylko doskonałe produkty, ale też fantastyczne ceny. Są to sklepy na każdą kieszeń. Obsługa sklepów jest zawsze miła i pomocna dla klientów.

Lidl posiada w Polsce kilkaset sklepów. Sieć rozrosła się w naszym kraju, bowiem firma uzyskała zaufanie polskich klientów. Sklepy Lidl znajdziemy na przykład w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie i wielu innych miastach, również tych niezbyt dużych.