Rossmann, drogeria - imperium

Rossmann, drogeria - imperium

Linki sponsorowane:

Sieć drogerii Rossmann jest chyba jedną z najbardziej znanych sieci drogeryjnych. Posiada ona bardzo długą historię i ogromną tradycję. Pierwszy sklep Rossmann stworzony został przez Dirka Rossmanna w 1972 roku w Hanowerze. Zapoczątkował on w ten sposób ideę wielkich, samoobsługowych drogerii. Był to wtedy fenomen, dlatego też chyba sklep Rossmann szybko został bardzo popularny i cieszył się zaufaniem klientów. Sieć sklepów zaczęła się rozrastać a w efekcie tego firma zaczęła ekspansję na inne kraje europejskie. Ekspansja zaczęła się w 1993 roku i rozpoczęła od Łodzi. Później były Czechy i Węgry.

W drogeriach Rossmann znajdziemy kilka kategorii produktów, przede wszystkim (mówiąc ogólnie) związane z urodą, dzieckiem, zdrowiem, gospodarstwem domowym i zwierzętami. W Polsce aktualnie ponad 100 sklepów oferuje polskim klientom każdego dnia ogromny wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, włosów, ciała, kosmetyków dekoracyjnych, środków higienicznych, akcesoriów kosmetycznych, środków czystości, artykułów dla niemowląt, karmy dla zwierząt, akcesoriów do interieru, akcesoriów kuchennych, słodyczy. W Rossmannach można też wywoływać zdjęcia, doładowywać telefony a także nabyć karty podarunkowe – które są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

W czym tkwi fenomen Rossmann? Był to pierwszy sklep dający możliwość swobodnego wyboru kosmetyków, który jest wygodniejszy niż ten „zza lady“. Ludzie cenią sobie możliwość spokojnego, przemyślanego zakupu. W przypadku kosmetyków do makijażu – klientki mają do dyspozycji lustro, testery kosmetyków – przez co wybór jest w pełni udany a zakupy satysfakcjonujące.

W drogeriach panuje miła atmosfera, do dyspozycji klientów jest wykwalifikowany personel – który chętnie doradzi i odpowie na pytania związane z produktami czy zakupami. Rossmann wyróżnia się też z pośród innych sieci tym, że oferuje produkty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Często mają tu miejsce duże obniżki i promocje. Warto tu zajrzeć!

Zdjęcie przedstawia drogerię Rossmann w centrum handlowym Plaza w Rudzie Śląskiej. Źródło: www.rudaslaskaplaza.pl